Jaki krem na zmarszczki dla mężczyzn?

krem dla mezczyzn - lukaszziewacz.pl

Na rynku znaleźć można specjalne kremy przeciwzmarszczkowe oznaczone jako dla mężczyzn. Czy istnieje jednak faktycznie realna potrzeba, aby tworzyć specjalne kremy dla kobiet i oddzielne dla mężczyzn? Odpowiedź brzmi oczywiście nie!

Choć faktycznie istnieją różnice w charakterystyce skóry, zależne od płci, to jest to jednak uogólnienie. Na przykład mówi się, że mężczyźni mają częściej skórę grubą, rzadziej wrażliwą. Jednakże o ile można powiedzieć, że kobiety częściej borykają się z jednym problemem, a mężczyźni z innym, to jednak nie ma czegoś takiego jak męski typ skóry. Dlatego też z powodzeniem znaleźć można krem, który równie dobrze sprawdzi się u kobiet, co u mężczyzn. Bez względu na płeć, kluczem do sukcesu przy doborze kremu jest po prostu przyjrzenie się swojej cerze i zadanie sobie pytań o to, jaki efekt chciałbym/chciałabym uzyskać.

Kiedy sięgnąć po krem przeciw zmarszczkom?

Oczywiście jeśli mężczyzna chce zachować młody wygląd musi po taki krem sięgać w odpowiednim momencie. Tylko wtedy tak naprawdę będzie mógł zapobiec pojawieniu się zmarszczek. Jeśli już będą pojawiały się pierwsze oznaki starzenia będzie to najwyższy moment, by po taki krem sięgać. To ważna kwestia, ponieważ wtedy można ograniczyć powstanie zmarszczek, gdy te już będą pokonanie ich będzie jeszcze trudniejsze.

Jak wybrać dobry krem na zmarszczki dla mężczyzn? Co powinno być w składzie?

Podobnie jak w przypadku kobiet skład takiego kremu nie będzie zaskakujący (chyba, że wybierzecie krem o naturalnym składzie marki Richevon). Co do zasady zakłada się, że w ciele człowieka z czasem zaczyna brakować kolagenu oraz elastyny i właśnie w takim momencie będzie trzeba pomyśleć o tych dwóch składnikach. Jeśli one i dodatkowo także kwas hialuronowy znajduje się w kosmetyku to można założyć, że będzie to produkt o zadowalającej jakości. Jeśli jesteśmy szczególnie wymagający to na pewno dobrze się stanie, jeśli dodatkowo pojawi się tam również dawka witamin między innymi C oraz E, które wpływają pozytywnie na kolagen w naszej skórze.
Mężczyźni nie powinni wstydzić się sięgnąć również po domowe metody takie jak maseczki nawilżające oraz odświeżające. Jeżeli dodatkowo mają problem z trądzikiem mogą także zastosować domowe maseczki na trądzik.

Na co można liczyć stosując krem?

Mężczyzna, który chce dbać o swój piękny młody wygląd rzeczywiście powinien pamiętać o tym, że są pewne kwestie, które trzeba będzie brać pod uwagę, gdy chcemy o siebie dbać. Na efekty będzie można liczyć jeśli krem włączy się w odpowiednim momencie i będzie stosować się regularnie. Na pewno warto stosować krem na zmarszczki dla mężczyzn w okolicach oczu, gdzie te zmarszczki pojawiają się najszybciej i są najbardziej widoczne.

7 Responses to Jaki krem na zmarszczki dla mężczyzn?

 1. Majka napisał(a):

  Najlepsze są kremy naturalne, bez chemicznych wypełniaczy, pochodnych ropy naftowej.

  • Larie napisał(a):

   Pewnie, ale ciężko znaleźć taki krem bez grama chemii. Ja jak patrzę na różne składy, to aż mi się chce płakać … pełno różnych składników, które pierwszy raz na oczy widzę.

 2. Przemek napisał(a):

  Dobry krem na zmarszczki dla mezczyzn jest trudno zlaezc bo one sa zazwyczaj mocno perfumowane
  richevon nawet jest ok choc mogby wg. mnie być jeszcze bardziej neutralny zapach

 3. Lana napisał(a):

  Okazuje się że faceci mają grubszą skórę od kobiety i nie tylko o zapach tu chodzi :O moj facet chyba z 10 różnych testował kremów na zmarszczki. Dla mężczyzn jest mniejszy wybór ale stwierdził że zazwyczaj skłądy są podobne więc nie ma wiekszej róznicy 😉

 4. Erwira napisał(a):

  Faceci serio stosują kosmetyki przeciwzmarszczkowe? Chyba bym mojego męża na krem na zmarszczki nigdy nie namówiła 😀

 5. Elka napisał(a):

  zmarszczki są straszne ja polecam nakładanie białka pod oczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *