Makijaż permanentny – na czym polega, metody, przeciwwskazania.

makijaż trwąły brwi

Makijaż permanentny co to?

Jest to seria, zazwyczaj dwóch lub trzech zabiegów przeprowadzanych w odstępie dwutygodniowym. Zabieg polega na wprowadzenia do skóry naturalnego pigmentu przy użyciu specjalnie za do tego celu zaprojektowanych igieł.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje?

Efekty zabiegu są bardzo trwałe ponieważ standardowo utrzymują się przez  okres 2-5 lat. Jest to zatem trwały makijaż. Zanim zdecydujesz się na tego rodzaju metodę poprawiania urody przybliżymy oraz omówimy wszystkie możliwości. Pierwsze co należy przemyśleć to miejsce d jego wykonania. Do wyboru mamy:

 • makijaż permanentny ust
 • makijaż permanentny brwi – podzielony na trzy rożne metody
 • makijaż permanentny oczu

trwały makeup brwi

Makijaż permanentny nie jest bardzo bolesny jednak aby wykonać go precyzyjnie oraz bezpiecznie należy zastosować znieczulenie miejscowe lub kremy znieczulające. Druga bardzo ważna kwestia to wybór odpowiedniego salonu. Jest to otyle ważne, ponieważ makijaż permanentny utrzymuje się przez kilak lat i jego niedbałe lub niewłaściwe wykonanie może być bardzo trudne do usunięcia.
Makijaż permanentny – metody wykonywania zabiegów. Najszerszy wachlarz możliwości mamy decydując się na makijaż permanentny brwi. Do wyboru mamy aż trzy metody:

 • metoda piórkowa
 • metodą włoskową
 • metoda cieniowania

Makijaż permanentny brwi metoda piórkowa.

Choć jest to najbardziej bolesna metoda, nie gwarantuje ona jednak najtrwalszych efektów. Specjalne piórko wbija się w skórę dostarczając pigment do jej głębokich warstw. Metoda piórkowa pozwala na uzyskanie zagęszczenia brwi oraz nadanie im pięknego naturalnego kształtu oraz wyglądu.

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową.

Maszynką, której wygląd przypomina te znane z salonów tatuażu, lingeristka rysuje pojedyncze włoski na łuku brwiowym. Metoda ta gwarantuje najbardziej naturalny efekt końcowy.

Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania.

Polega na stopniowym wypełnianiu łuku brwiowego barwnikiem w taki sposób aby uzyskać jaśniejszy odcień w wewnętrznej stronie brwi a ciemniejszy po stronie zewnętrznej. Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania wybierają głównie panie cieszące się pięknymi naturalnymi brwiami, chcące nadać im tylko odpowiedni zmysłowy kształt oraz odcień.

Makijaż permanentny ust i makijaż permanentny oczu

Kolejnym bardzo popularnym miejscem gdzie wykonuje się makijaż permanentny są usta.
Piękne, pełne, namiętne usta to obecnie synonim kobiecości. Co jednak zrobić, gdy nie chcemy decydować się na tradycyjne powiększanie ust przy wykorzystaniu chirurgii plastycznej lub wypełnianie? Dla takich pań rozwiązaniem jest makijaż permanentny ust. Zabieg ten jest o wiele mniej inwazyjny, przez co jest tańszy oraz bardziej dostępny. Powiększenie ust ma charakter wyłącznie optyczny. Usta fizycznie nie zwiększają objętości, a efekt, który uzyskujemy zawdzięcza się tylko właściwie rozprowadzonemu barwnikowi. Makijaż permanentny ust nadaje im właściwy kształt i kontury a odpowiednie cieniowanie,mocniejsze na brzegach i delikatniejsze bliżej środka, nadaje ustom piękny trójwymiarowy wygląd. Ten typ zabiegu nazywany jest również makijażem permanentnym ust metodą 3D.

Ostatnim z omawianych jest makijaż permanentny oczu. Zabieg polega na narysowaniu kreski blisko linii rzęs w taki sposób aby podkreślić oko oraz nadać mu piękny kształt. Zabieg wykonywany jest po uprzednim zastosowaniu kremu znieczulającego a ze względu na bardzo wrażliwe miejsce wymaga wielkiej ostrożności oraz precyzji. Makijaż permanentny oczu polecany jest dla zabieganych kobiet, które nie chcą tracić cennego czasu rysując ręcznie odpowiednie kreski, każdego ranka od nowa.

Makijaż permanentny przeciwwskazania.

Zdrowie to nasz największy kapitał oraz najcenniejszy skarb. Aby zabieg, na który się decydujemy był bezpieczny, należy uwzględnić oraz dogłębnie przeanalizować
wszelkie możliwe powikłania oraz przeciwwskazania. Największym z nich są wszelkiego rodzaju choroby skóry, wysypki, otwarte rany, oraz łuszczyca. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią również nie powinny wykonywać tak inwazyjnego zabiegu jakim jest makijaż permanentny. Choroby przewlekłe takie jak cukrzyca czy nowotwory to sytuacje, w których zgodę na wykonanie zabiegu powinien wydać lekarz prowadzący.  Bezpośrednio po zabiegu należy unikać długotrwałego opalania i intensywnych promieni słonecznych. Makijaż permanentny to zabieg inwazyjny, a co za tym idzie, istnieje wskazanie aby przez trzy dni po zabiegu przyjmować zalecone przez lekarza leki przeciwwirusowe, minimalizując tym samym ryzyko choroby i powikłań.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE KOSMETYCZNYM
Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl

4 Responses to Makijaż permanentny – na czym polega, metody, przeciwwskazania.

 1. Nasti napisał(a):

  Jak na moje to makijaż permanentny metodą cieniowania wygląda bardzo sztucznie 🙁

  • agata81 napisał(a):

   Zależy kto taki zabieg wykona 🙂 Mam swoją ulubioną kosmetyczkę ktora robi takie rzeczy i jej ufam i tylko do niej chodze, wiem ze ona w makijazu permanentnym akurat nic nie zepsuje 🙂

   • Wortie napisał(a):

    Faktycznie, taki makijaż permanentny brwi można kompletnie spiep..yć, jak nie ma się umiejętności, dlatego ja się boję chodzić do salonów kosmetycznych.

 2. Justynaa napisał(a):

  Poszłam słuchajcie na usta 😀 naprawde kiedys myslalm ze taki trwały makijaż ust wyglada sztucznie ale mam naprawde naturalny delikatny roz i pelniejsze usta 🙂 takze polecam kazdej pani 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *